KÜNYE
Kanlıca Yoğurdu, Ortaköy Kumpiri, Balık Ekmek
Galata Kulesi, Asmalı Mescit, Kızkulesi, Kapalı Çarşı
Sultan Ahmet Camii, Dolmabahçe Sarayı
İSTANBUL
Her köşesi buram buram tarih kokan, gönüllerin şehri İstanbul on beş milyondan fazla nüfusu ile günümüzde sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en büyük metropollerinden birisidir. Tarih boyunca Bizans İmparatorluğu, Osmanlı Devleti gibi birçok büyük devlete başkentlik yapmış olan İstanbul, Cumhuriyet'in ilanı ile beraber Asya ve Avrupa arasında kalan stratejik konumu ile dünyanın önemli ticaret ve kültür merkezlerinden birisi olmuştur.

İstanbul, tarih boyunca ev sahipliği yaptığı birçok devletten miras kalan tarihi eserleri ile kültür ve medeniyetlerin merkezi olmuştur. Dolayısı ile gezilip görülecek birçok yere sahip olan İstanbul'da sizin için kısa bir şehir turu hazırladık. Bir tarafta Avrupa yakasında; Galata Kulesi, trafiğe kapalı ender sokaklardan birisi olan İstiklal Caddesi, Asmalı Mescit, masmavi Marmara Denizi'nin kokusunu içine çekebileceğiniz Tarabya ve Bebek sahilleri, diğer tarafta ise Anadolu yakasında bulunan şehrin kalabalıklığından kaçıp nefes almak isteyenlerin ortak noktası olan Göztepe, Maçka, Emirgan Korusu, Belgrad Ormanı alternatifler arasında sayılabilir.

Kız Kulesi : Salacak sahilindeki bu kule, rivayete göre kral kızını korumak için yaptırmıştır ancak yine de kızının ölümüne engel olamamıştır. Günümüzde restaurant ve cafelerinde bulunduğu bir ziyaretçi merkezi olan Kızkulesi, moda defilelerinede ev sahipliği yapmaktadır.

Kapalı Çarşı : Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu'nda alışveriş işlerinde kullanılması nedeni ile ilk alışveriş merkezi olarak kabul edilmektedir. İçerisinde deri, halı, bakır gibi birçok geleneksel ürünün yanında, çeşitli kuyumcu ve fular satıcılarınında bulunduğu alışveriş diyarıdır.
KÜNYE
Kaburga Dolması, Ankara Tavası, Ekşili Dolma
Misket, Ankara Zeybeği
Anıtkabir, Mogan Gölü, Cumhuriyet Müzesi, Atakule
BAŞKENT ANKARA
Türkiye'nin başkenti ve yaklaşık 5 milyon nüfusu ile ülkenin ikinci büyük metropolü olan Ankara'dayız. Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal Atatürk tarafından başkent olarak seçilen Ankara, cumhuriyetin en derin izlerini taşımaktadır. Tarih boyunca birçok devlete ev sahipliği yapan Ankara'nın sosyal yapısıda oldukça çeşitlidir.

Şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta olan Esenboğa Havalimanı'ndan şehre ulaşmak biraz zor ve maliyetli. Neyse ki ekonomik ve kolay ulaşımın adresi PROGO, sizi buradada yalnız bırakmadı:) Uçuş saatlerinize göre yapacağınız araç rezervasyonu sonrası dilediğiniz yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara'ya gidiyorsanız eğer ilk uğramanız gereken yer, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mezarı Anıtkabir olmalı. 1943 yılında sonuçlanan Atatürk'ün anıt mezarı için Prof. Emin Onat ve Doç. Orhan Arden'in projelerinin uygulanmasına karar verilmiş. Projeye göre Barış Parkı ve Anıt Bloku olarak isimlendirilen iki bloktan oluşmaktadır.

Kurtuluş Savaşı Müzesi; İlk TBMM binası olan yapı, 1961 yılından beri müze olarak kullanılmaktadır.

Cumhuriyet Müzesi; İlk başta Cumhuriyet Halk Fırkası'nın binası olarak tasarlanmış ancak meclis binası yetersiz kalınca bir süreliğine TBMM için kullanılmıştır. Cumhuriyet Müzesi 1981 yılından itibaren ise müze olarak hizmet vermektedir.

Resim Heykel Müzesi; 19.yüzyıldan günümüze kadar uzanan önemli Türk resim ve heykel örneklerinin sergilendiği müze, sanatseverlerin ilgisini çekmektedir.

Ankara'ya tepeden bakıp, şehri izlemek isteyenlerin adresi Atakule'ye mutlaka gitmelisiniz.
KÜNYE
Kumru, Boyoz, Tire köfte
Zeybek
İzmir Saat Kulesi, Urla Sanat Sokağı, Çeşme, Efes Harabeleri, Tarihi Asansör
YAŞANILACAK ŞEHİR, İZMİR!
Türkiye'nin üçüncü büyük metropol şehri olan İzmir, hem kültür turizmi hem de yaz turizmi açısından ziyaretçilerinin ilgi odağındadır. Özellikle son yıllarda ülkemizde de büyük faaliyet gösteren mice sektörününde yoğun katılımlar gerçekleştirdiği İzmir'de, şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta olması sebebi ile şehirdeki faaliyetler Alsancak, Konak gibi bölgelerde yoğunlaşmaktadır. Mice sektörünün İzmir'deki diğer durağı ise Adnan Menderes Havalimanı'na yaklaşık 100 kilometre uzaklığı ile bilinen, ancak katılımcılara hem iş hem tatil keyfini birlikte yaşatabilen, masmavi denizi ile tanıdığımız Çeşme olmaktadır.

Alsancak Sevgi Yolu ; Öyle bir cadde düşünün ki her iki yanında devasa palmiye ağaçları, renk renk aydınlatılan bir zemin ve Yeşilçam'ın ünlü isimlerinin yazılı olduğu hatıra plakaları... Her detayı ile İzmir'in ruhunu yansıtmaktadır.

Huzur arayan insanların varış noktası Sığacık... Organik pazarların en ünlüsü ve otantiği olan, kale içerisinde kurulu Sığacık organik pazarındaki Kudret narının şifasını mutlaka denemelisiniz.

Dünyanın en önemli antik şehirlerinden birisi olan Efes Antik Kenti, Yunanlılar tarafından işgal edilmiş ve burada bir Yunan şehri kurulup ismine Ephesus demişler. MÖ. 11 ve 12 yüzyıla dayanan ve günümüze kadar özelliğini koruyan tarihin tozlu sayfalarını mutlaka aralamalısınız. Efes Antik Kenti'ne geldikten sonra Şirince ve Meryem Ana'yı ziyaret etmeyi unutmayın.

Vee tabiki bu kadar yeri nasıl gezeceğim diye düşünme, PROGO her zaman yanında!:)
KÜNYE
Çökertme Kebabı, Ekşili Balık, Kabak Çiçeği Dolması
Çökertme, Abdal Havası, Muğla Zeybeği
Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Saklıgöl, Kelebek Vadisi
HUZURUN ADRESİ, MUĞLA
Tatilin merkezi Muğla'da Bodrum ve Dalaman havalimanları ile bölgelere ulaşım daha kolay hale gelmektedir. Masmavi denizi, beyaz ve küçük evleri, her sokakta renk renk açan çiçekleri ile adeta huzuru temsil ediyor. Huzurun adresi Muğla, hareketli sokakları ve mekanları ile aynı zamanda eğlencenin de en önemli adresidir. Kişisel ulaşım asistanın PROGO, Muğla'da da yanında!

Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz beldesi içerisinde bulunan bu vadi gelir gelmez sizi cennetten bir bahçenin içinde hissetmenizi sağlayacaktır. Yılın her günü yerli ve yabancı bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan vadiyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Saklıgöl; yeşil ve mavinin uyumu hiç bu kadar etkileyici olmamıştı! Doğa ile başbaşa kalabileceğiniz, huzurlu saatlerin adresi olan Saklıkent, eşsiz güzellikleri ile görenleri kendisine hayran bıraktırmaktadır.

Dünyanın yedi harikasından biri sayılan, kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çıtası ile de Mısır mimarisini birleştiren, oldukça büyük boyutlardaki mezar olarak anılan Halikarnas Mozolesi, eşsiz mimarisi nedeni ile görülmeye değer bir eserdir.

Bodrum'a yolunuz düşerse eğer, çıtır patates, yoğurt ve dana etinin leziz buluşması olan Çökertme Kebabı'nı yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.
KÜNYE
Antalya Piyazı, Enginarlı Girit Kebabı, Alanya Bohçası
Dımıdan, Sektirme, Teke Zeybeği
Düden Şelalesi, Çıralı, Apollon Tapınağı
TURİZMİN KALBİ, ANTALYA
Turizm cenneti olarak bilinen Antalya, tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile tatilcilerin ilgi odağında olan önemli bir şehirdir. Yaz aylarında genellikle tatilcilerin, kışın ise mice sektörünün yoğun ilgi odağında olan Antalya, sürekli yapılan yatırımlar ile büyümeye devam etmektedir. Şehir merkezine çok yakın mesafede bulunan Antalya Havalimanı'ndan şehrin her noktası ulaşım PROGO ile tabiki daha kolay.

Aşağı ve Yukarı Düden Şelaleri olmak üzere ikiye ayrılan Düden çayında, bir tarafta piknik keyfinin tadını çıkarırken, diğer tarafta ise doğanın eşsiz güzelliğine hayran kalacaksınız.

Küçük bir sahil kasabası olan Çıralı, pansiyon olarak kullanılan ağaç evleri ile ünlüdür.

Tiyatro ve Apollan Tapınağı başta olmak üzere, Roma İmparatorluğu'ndan önemli kalıntılara sahip olan, Side beldesi de ziyaret edilecekler listenizde mutlaka olmalı.

Tahinli sos ile yapılan Antalya'nın meşhur piyazını yiyebileceğiniz mekanların başında Piyazcı Ahmet ve Piyazcı Sami'nin yeri kesinlikle en lezzetlileri.

Yaz aylarındaki yoğun sıcaktan sıkılanların adresi genelde alışveriş merkezleri oluyor. Shemall, Terracity şehrin ünlü alışveriş merkezleri arasında bulunmaktadır.
Üyeliği Tamamla
Üyeliği Tamamla
Önemli kampanyalardan e-posta ile haberdar olmak istiyorum.
Üyelik Aktivasyon
Lütfen telefon numaranıza gönderdiğimiz 4 haneli doğrulama kodunu giriniz