SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

ANTALYA
AIRPORT TRANSFER

Antalya Havalimanı Transferi ve Havaalanı Ulaşım Detayları

Antalya Havalimanı transferi hizmeti ve Antalya Havaalanı ulaşım hakkındaki tüm detaylı bilgileri bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. PROGO aplikasyonunun sunmuş olduğu tüm transfer hizmeti çeşitleri ve fiyatları için 08503080444 numaralı müşteri destek hattını arayabilir, dilerseniz yukarıdaki sekmeden lokasyonunuzu belirleyerek transfer işlemlerinizi hemen tamamlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Büyük ve modern bir yapıya sahip olan Antalya Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 10 km doğusunda bulunan ve en çok kullanılan havalimanlarından bir tanesi. Dış hatlar yolcu trafiğinde birinci, iç hatlar yolcu trafiğinde ikinci olan havalimanı, Akdeniz bölgesinde yer aldığı için uçuş seferlerini en çok yaz sezonunda gerçekleştiriyor. Havalimanınna; belediyeye bağlı otobüs, taksi, Havaş seferleri veya transfer hizmeti gibi ulaşım seçeneklerinden faydalanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Transfer Hizmetleri

Günümüzde havalimanı transfer hizmetleri sayesinde uçak yolculuğu yapmak artık çok daha rahat ve keyifli bir hale dönüşüyor. Yasal yolculuğu destekleyen ve lokasyonunuzu otomatik olarak kendisi algılayan PROGO, transfer alanında hizmet sunan bu uygulama seçeneklerinden bir tanesi. Kurumsal şirket, tüm yolcularına transfer hizmetlerinin yanı sıra bebek koltuğu ve karşılama hizmetleri gibi ekstra olanaklar da sunuyor. Siz de seçmiş olduğunuz transfer hizmetinizi bebek koltuğu gibi ek hizmetlerle zenginleştirerek konforlu ve güvenli bir ulaşım deneyimi yaşayabilirsiniz. PROGO, mesafe bilgilerini ve rota süresini baz alarak yolcuları için en uygun transfer fiyatını ortaya koyuyor. Dilediğiniz tarih aralığında rezervasyonununuzu yaptırabilir ve güvenli şekilde ödemenizi tamamlayarak keyifli yolculuk için geri sayıma başlayabilirsiniz. Üstelik Antalya Havalimanı transferi için hem www.progotravel.com adresini hem de Android veya İOS cihazlarınıza indireceğiniz mobil uygulamayı kullanabilmeniz de mümkün.

PROGO'nın Transfer Hizmeti Alanlara Sunduğu Avantajlar:

Antalya Havalimanı'na Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Ulaşım

Dış ve iç terminalleriyle birlikte 10 milyon kişilik yolcu kapasitesi sunan Antalya Havalimanı, yılın her dönemi yerli yabancı pek çok turiste ulaşım hizmeti veriyor. Havalimanı'na giderken özel aracın yanı sıra otobüs ya da tramvay hattını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Antalya Havalimanı'na Otobüs ile Nasıl Ulaşırım?

Antalya Havalimanı'na otobüsle gitmeye karar verdiyseniz 600 ve 800 numaralı hatta ait olan belediye otobüslerinden birisini tercih etmeniz gerekiyor. 600 numaralı belediye otobüsü, şehir merkezinden kalkarak havalimanı ile otobüs terminali arasında sıklıkla sefer yapıyor. DEEPO AVM'den Mall of Antalya AVM, Erasta AVM, Mevlana Caddesi, Meydan, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi, 100. Yıl Caddesi ve Adliye önündeki duraklardan kalkan 600 numaralı otobüslere binerek kısa yolculuğun ardından havalimanına varabilirsiniz. Havalimanı ulaşımında tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise 800 numaralı otobüs hattı. Bu 800 numaralı otobüs öncelikle Sarısı-Gürsu bölgelerinden kalkar ve ardından şehir merkezinde ve Murat Paşa Belediyesi önünden geçerek havalimanına ulaşıyor. 800 numaralı otobüslere; İl Sağlık Müdürlüğü, 5M Migros, Akra Barut Otel, Şirinyalı, Laura AVM, Terracity ve Shemall AVM durağından binebilir ve kolayca havalimanın bulunduğu Lara Bölgesi'ne gelebilirsiniz. 600 numaralı otobüs, geceleri 02:30, 04:45 ve 06:00 saatlerinde; sabahları da 06:00'dan başlayarak her yarım saatte bir olmak üzere sefer yapıyor. 800 numaralı otobüs ise Sarısu'dan başlayarak her iki saatte bir çeyrek geçe sefere çıkıyor ve 23:45'te de son otobüs kalkışını tamamlıyor. Tüm otobüs seferlerinde genellikle çift bilet uygulaması geçerli. Antalya kart dolumları ise iç hatlar gişelerinden yer alan otomatik dolum makinelerinden yapılıyor.

Antalya Havalimanı'na Taksi ile Nasıl Ulaşırım?

Şehir merkezinin her noktasından taksiye binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Antalya Havalimanı'nın hem iç hatlar hem de 1. dış hatlar ve 2. dış hatlar terminallerinin yolcu çıkışlarına 24 saat boyunca ulaşım hizmeti gerçekleştiriliyor. Tüm yolcular için kalkış fiyatının üzerine kilometre eklenerek belirli bir ücret belirleniyor. Açılış ücreti 3,50 TL, km başı ücret ise 3,00 TL üzerinden hesaplanmakta. Günün her saati aynı tarife üzerinden ücret alınıyor.

Antalya Havalimanı'na Tramvay ile Nasıl Ulaşırım?

Antray ismiyle bilinen tramvay, 2010 yılından beri hizmet veren şehir içi ulaşım seçeneklerinden bir tanesi. Toplamda 16 ayrı durağı olan travmay hattının ilk güzergahı Fatih-Meydan arasında gerçekleştiriliyor. Ancak 2. Etap Expo Raylı hattın tamamlandığı günden beri havalimanına da kolayca ulaşım sağlanıyor. Travmayı kullanarak ister otobüs terminalinden isterseniz şehir içi bir rotadan kolayca havalimanına gidebilirsiniz. Travmay durağı, 1. Dış Hatlar Terminali ile İç Hatlar Terminali'nin hemen karşı tarafında bulunuyor. Travmay ücreti ise 2 TL.

Antalya Uluslararası Havalimanı'na Araba ile Ulaşım

Kendi kişisel aracınızla Antalya Havalimanı'na gitmek istiyorsanız Alanya yolu güzergahını takip etmelisiniz. Tabelalar yardımı ile yaklaşık 20 dakika içerisinde yolculuğunuzu tamamlayabileceksiniz. Ayrıca uçak saatine geç kalmamak açısından E-5 ve TEM'deki trafik yoğunluğunu da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Eğer daha önce araba ile ulaşım yapmadıysanız, navigasyonunuzu açabilir veya Antalya ulaşım haritası üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Antalya Havalimanı'nda Otopark ve Vale Servisi

Antalya Havalimanı'nda toplamda 2000'den fazla araca uygun otopark alanı mevcut ancak cazip aralıklarda seyreden otopark ücretleri, araçların türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Hareket kısıtlılığı olan yolcular için hazırlanmış bir özel bir otopark alanı da var. Üstelik kendi aracıyla ulaşım sağlayanlar için ekstra vale hizmeti de veriliyor. Eğer park yeri arayarak vakit kaybetmek istemiyorsanız valeden yardım isteyerek bu otopark sorununa son verebilirsiniz.

Antalya Havalimanı'na Havaş ile Nasıl Gidilir?

5M Migros AVM otoparkından kalkan Havaş otobüsleri, havalimanının İç Hatlar Terminali'ne kadar servis imkanı sunuyor. Gece saat 03:00'dan akşam 22:00'a kadar saat başı otobüs seferleri bulabilirsiniz. AVM otoparkından başlayan servis; Atatürk Bulvarı, Akdeniz Üniversitesi, Otogar, Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarı, Serik Caddesi ve Antalya Havalimanı şeklindeki güzergahı takip ediyor. Yolculuk saati ise trafik yoğunluğuna göre genellikle 45 dakika sürüyor.

Antalya Havalimanı Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

1960'lı yıllarda 300 metrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş olan Antalya Havalimanının iki tanesi uluslararası olmak üzere 3 ayrı terminali bulunuyor. 2011 yılında Airports Council International tarafından "En İyi Havalimanı" ilan edildi. Günümüzde ise yolcu kapasitesi açısından Avrupa'nın en gelişmiş on ikinci havalimanı olarak biliniyor.

Antalya Havalimanı'nın Özellikleri

Progotravel Antalya Havalimanı Transferi ve Antalya Havaalanı Ulaşım Detayları

Resmi web sitesi: https://www.antalya-airport.aero/

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp