SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

SAFE AIRPORT TRANSFER

İstanbul Atatürk Havalimanı Transfer ve Ulaşım Hakkında Tüm Detaylar

7 Nisan 2019'dan itibaren Atatürk Havalimanı faaliyetlerine sona erdi. Bu tarihten itibaren faaliyetlerine başlayan İstanbul Yeni Havaalanı için, İGA - İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım ve Transfer sayfamıza mutlaka göz atın. İstanbul Atatürk Havalimanı transfer ve Atatürk havalimanı ulaşım yolları hakkında tüm ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz. Havalimanı transfer hizmetlerinde PROGO kullanarak, uygun fiyatlar hakkında bilgi almak için 08503080444'dan bizleri arayabilir veya gitmek istediğiniz rotayı yukarıdan kolay bir şekilde seçip, araçlar ve fiyat konusunda hemen bilgi alabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

İstanbul Atatürk havalimanı Avrupa yakasında yer alan uluslararası hizmet veren havaalanıdır. Eski adıyla Yeşilköy havaalanı olarak bilinir ve Yeşil bölgesinde bulunmaktadır. Şehrin merkezi konumunda yeralan Atatürk havalimanına toplu taşıma, özel araç ve Atatürk havalimanı transfer hizmetleri ile çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı Transfer Hizmetleri

İstanbul Atatürk Havalimanı’na özel şoförlü araçlarla gitmek isterseniz, tercih edebileceğiniz birçok Atatürk havalimanı transfer hizmeti sunan firmalar mevcuttur. PROGO mobil uygulamasını indirerek veya www.progotravel.com üzerinden 6 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Size özel şoförlü VIP aracınız istediğiniz saatte sizi bekliyor olacak ve gitmek istediğiniz yere götürecektir. PROGO Travel'ın avantajları:

Atatürk Havalimanı'na Nasıl Gidilir? Atatürk Havalimanı Ulaşım.

Atatürk Havalimanı bulunduğu konum itibariyle işlek bir mevkidedir. Atatürk havalimanı ulaşım için tercih edebileceğiniz birçok yönterm vardır. Aksaray Metrosu'ndan Atatürk Havalimanına her beş dakikada bir metro kalkmaktadır. Metro; sabah saatlerinin ilk ışıklarında başlayıp akşam 24.00'a kadar devam etmektedir.

Atatürk Havalimanı'na Avrupa Yakası'ndan Metrobüs+Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Atatürk Havalimanı ulaşım için yoğun trafik saatlerinde raylı sistemi tercih edebilirsiniz. Bunun için Yenikapı/Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz. Bu güzergahı kullanırsanız Havalimanı'nın içine kadar metro ile gidebilirsiniz. Atatürk Havalimanına gitmek için metrobüs kullanmak isterseniz Zincirlikuyu-Avcılar metrobüs hattını kullanabilirsiniz. Bunun için Ataköy Şirinevler durağından geçiş yapmanız gerekmektedir.

Atatürk Havalimanı'na Avrupa Yakası'ndan Marmaray+Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Avrupa Yakası'ndan terminale Marmaray kullanarak gitmek için Sirkeci istasyonundan trene binip, Yenikapı'da inmeniz gerekmektedir. Buradan metro hattına geçerek terminalin içindeki durakta inebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'na Anadolu Yakası’ndan Nasıl Ulaşırsınız?

Eğer Anadolu Yakası'nda oturuyorsanız metrobüs hattını kullanarak Atatürk Havalimanı ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için Söğütlüçeşme-Avcılar metrobüs hattını kullanarak Ataköy durağında inip daha sonra Yenikapı'dan metro ile terminale ulaşabilirsiniz. Metrobüsü değil de Marmaray hattını kullanacaksanız, Anadolu Yakası'nda Ayrılık Çeşmesi'nde Marmaraya geçiş yapabilirsiniz. Daha sonrasında Yenikapı durağında inip, metro hattına geçiş yapabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'na Taksi ile Ulaşmanın Maliyeti

Atatürk Havalimanına taksi ile gitmek başka bir seçenek. Atatürk havalimanı transfer fiyatları ile karşılaştırabilirsiniz. Taksimetre açılış fiyatı İstanbul ili sınırlarında 3,45 TL’dir. Kilometre başı artış ise 2,10 TL’dir. Bu fiyatlara köprü, otoyol… ücretleri dahil değildir. Atatürk Havalimanı merkezi bir yerde olup trafik yönünden sıkışık bir mevkidedir. Taksi ücretlerini hesap ederken bunu da göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Fikir edinmeniz için aşağıdaki taksi ücretleri tahmini olarak ve trafiğin olmadığı düşünülerek size sunulmaktadır.

Atatürk Uluslararası Havalimanı’na Araba ile Ulaşım

Atatürk Havalimanı konumu itibariyle merkezi bir noktadadır. Bu sebepten ötürü araba ile ulaşım çok kolaydır. Eğer sahil yolunu kulllanıyorsanız Yeşilyurt Havuzlu Kavşak'tan havalimanına dönmelisiniz. Eğer TEM ya da E-5'i kullanıyorsanız tabelalarla çok rahat havalimanını bulmanız mümkün.

Atatürk Havalimanı'na Havabus ile Nasıl Gidilir?

Atatürk Havalimanı'na Havabus ile belli noktalardan ulaşabilirsiniz. Bu noktalar; Taksim, Kozyatağı ve Bakırköy'dür. Taksim'den Atatürk Havalimanı'na ortalama 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu durum trafik yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu hizmetin kişi başı fiyat 12 TL'dir. Kozyatağı'ndan Atatürk Havalimanı'na ortalama 1 saatte ulaşabilirsiniz. Bu durum trafik yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu hizmetin kişi başı fiyatı 17 TL'dir. Bakırköy'den Atatürk Havalimanı'na ortalama 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu durum trafik yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu hizmetin kişi başı fiyatı 5 TL'dir.

Atatürk Havalimanı Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

PROGO ile İstanbul Atatürk Havalimanı transfer ve Atatürk havalimanı ulaşım hakkında

Eski adıyla Yeşilköy Havalimanı şimdiki adıyla Atatürk Havalimanı 1900'lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başladığı yerdir. Havalimanı İstanbul Avrupa Yakası'nda bulunmaktadır. Yolcu trafiği baz alındığında Atatürk Havalimanı dünyanın en yoğun 11. havalimanıdır.

Atatürk Havalimanı’nın özellikleri

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp