SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

DALAMAN
AIRPORT TRANSFER

Dalaman Havalimanı Transfer ve Ulaşım İmkanları ile İlgili Detaylar

Muğla Dalaman Havalimanı ulaşım yolları ve Dalaman Havalimanı ulaşım hizmetleri hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Kişiye ve gruplara yönelik sürücülü ulaşım hizmeti, havalimanı transferi, şehir içi ve şehirler arası ulaşım hizmeti sağlayan bir web ve mobil uygulaması olan PROGO ile transferinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak, fiyat bilgisi almak, PROGO hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için 08503080444 numaralı telefonu arayabilir, web sitemiz üzerinden veya uygulamayı telefonunuza indirip ulaşmak istediğiniz rotayı seçerek araçlar ve fiyatlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muğla Dalaman Havaalanı Gidiş Gelişte Hangi Araçlar Kullanılabilir?

Muğla Dalaman Havalimanı transfer seçenekleri arasında otobüs, servis, taksi, belediye toplu taşıma araçları bulunur. MUTTAŞ tarafından da belirli saatlerde Fethiye, Marmaris ve Datça seferleri yapılır. İç ve Dış hatlar terminali önünde 24 saat taksi bulunmaktadır. Taksi ücret bilgileri, Fethiye 35 TL, Dalaman 40 TL, Muğla 100 TL civarı olmakla birlikte, Mayıs başı ve sezon içinde gelebilecek zamlarla bu fiyatlar yükselebilir. Muğla Dalaman Havalimanı Rent-A Car firmaları, gelen yolcu salonunda bulunur. Otobüs, araba veya taksilerin tümü havalimanı otoparkında kendilerine ayrılmış olan noktalardan hareket eder.

Daha Konforlu ve Güvenli Havalimanı Transferi Hizmeti Almak İçin Ne Yapılabilir?

PROGO, sürücülü ve VIP araçlarla en kaliteli ve konforlu Dalaman Havalimanı transfer imkanını sunar. Yeni geliştirilen yasal, güvenli ve akıllı bir sistem olan mobil aplikasyonumuz sayesinde siz de ayrıcalıklı ulaşım olanaklarını deneyimleyebilirsiniz. Kalabalık arkadaş grubunuzla veya ailenizle Muğla Dalaman Havalimanı uçuşu sonrası, kolaylıkla yerleşebileceğiniz 6 kişilik Mercedes Vito aracımızla, keyifli ve sıkıntısız transfer hizmeti alabilirsiniz. Fethiye, Dalaman, Kayaköy, Göcek, Muğla, Dalyan, Ortaca, Çalış, Ölüdeniz, Datça gibi farklı istikametlere son model konforlu ve sürücülü araçlarla araba kullanmadan, dinlenerek, kolaylıkla ulaşabilir, yörenin güzelliklerini yol tarifine gerek kalmadan sorunsuz gezebilirsiniz.

Muğla Dalaman Havalimanı Turistik Mevkilere Ne Kadar Uzaklıkta?

Dalaman Havalimanı Muğla şehir merkezi arası 88 km olmakla birlikte arabayla yaklaşık olarak 1,5 saatte gidilir. Dalaman Havalimanı ile Muğla Göcek arası 16 kilometredir ve yaklaşık 23 dakikada gidilebilir. Dalaman Havalimanı Datça arası 164 kilometredir ve 2,5 saatte gidilir. Başka bir turistik bölge olan Fethiye'ye havaalanından arabayla gitmek için 44 kilometrelik bir yolu kullanmanız gerekir ve yaklaşık olarak 55 dakikada ulaşım sağlanır. Dalaman Havalimanı ile Fethiye Çalış Plajı arası 41 kilometredir ve bu bölgeye de yaklaşık olarak 37 dakikada araba ile varılabilir. Eğer havalimanından direkt Fethiye Kayaköy civarına gitmeyi düşünürseniz, 85 kilometrelik bir araba yoluyla veya orman yolundan ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalaman Havalimanı ile Ortaca arası 17 kilometre ve arabayla yaklaşık ulaşım süresi 18 dakikadır. Dalaman Havalimanı uçuşunuz sonrası Dalyan ve İztuzu Plajı civarındaki otellerden birine gitmek isterseniz 29 kilometrelik bir mesafeyi, arabayla yaklaşık 50 dakikada alabilirsiniz. Dalaman Havalimanı Sarıgerme arasını araçla 15- 20 dakikada alabilirsiniz. Tüm bu yerlere, kişiye ve gruplara yönelik sürücülü ulaşım hizmeti, havalimanı transferi, şehir içi ve şehirler arası ulaşım hizmeti veren bir uygulama olan PROGO ile en kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Tecrübeli, güler yüzlü çalışanlarımız, 24 saat güvenilir hizmet anlayışımız ve uygun fiyat politikamızla hizmetinizdeyiz. Son model VIP araçlarla şehirleri gezmek ve havalimanı transferlerinizi gerçekleştirmek isterseniz, iletişime geçtiğiniz andan itibaren 6 saat içinde aracınız hazırlanır ve sürücüsüyle birlikte istediğiniz yerde sizi bekler. Ekonomik, konforlu, güvenli, yasal bir sistem olan aplikasyonu telefonunuza indirerek nerede olursanız olun havalimanı ve diğer hizmetlerimiz için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Grup halinde yapacağınız gezilerde ferah ve geniş iç hacme sahip EKO VIP araçlarla havalimanından alınıp gideceğiniz yere emniyetle bırakılacağınızdan emin olabilirsiniz. Aileniz ve çocuklarınızla, torunlarınızla seyahate çıktığınızda havalimanında araba beklemeden, iki araba tutma mecburiyeti yaşamadan ailece aracınıza binerek istediğiniz istikamete transfer sağlayabilirsiniz. PROGO ile iletişim kurduğunuzda, çocuk koltuğu ve başka özel ihtiyaçları da belirtebilir, ailece güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz. Bütçe dostu, ekonomik bir yöntem olan aplikasyonun detaylarını telefon ederek de öğrenebilirsiniz. Filomuzdaki araçlar ve fiyatları öğrenebilir, ihtiyacınıza uygun şekilde rezerve edebilirsiniz.

Dalaman Havalimanı ile İlgili Bilmek İsteyebileceğiniz Ayrıntılar

1976 yılında yapımına başlanan Muğla Dalaman Havaalanı, 1981 yılında tamamlanmıştır. Ulusal ve uluslar arası hava trafiğine açıktır. Havalimanı yönetim kurulunun 29.08.1989 günlü kararıyla Havalimanı statüsü kazanarak kurumsal kimliğini oluşturmaya başlamıştır. İntifa hakkı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait olan havalimanı, hem sivil hem de askeri kategoride yer alır. Havalimanı terminal binası toplam büyüklüğü, 118.005 m2'dir. Dalaman Havalimanı, 1981 yılında 30 personelle başladığı hizmete, günümüzde 516 personel ile devam etmektedir. Bünyesinde, seyrüsefer yardımcı istasyonu, 11 müdürlük, 2 müstakil şeflik, 1 sivil savunma uzmanlığı birimi ve bu birimlerde görev alan çalışanlar yer alır. Dalaman Havalimanı iç ve dış hatlar salonlarında hizmet veren kurum ve kuruluşlarda çalışanlarla birlikte personel sayısı 2400'e ulaşmıştır. Dalaman Havalimanı otopark kapasitesi 1355 aracı alacak şekilde dizayn edilmiştir. Havalimanı bünyesinde otopark hizmeti dışında banka hizmetleri, sağlık hizmetleri alabileceğiniz bölümler ve alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunur. PTT ofisi henüz açılmamıştır. Çok sayıda yeme içme yeri ve kiralık araç ofisleri de Dalaman Havalimanı içinde yerini almıştır. Liman binası kapsamında CIP ve VIP salonları bulunur. Dalaman havaalanı, yeşil havalimanı sertifikasına sahiptir. Alan binasından çıkar çıkmaz çam ağaçları sizi karşılar, içiniz açılır, yeşillikler içinde olan geniş dış mekanda, sevdiklerinizle birlikte şehre gitmek için araç beklerken temiz hava alabilirsiniz. Ayrıca Dalaman Havalimanı, engelsiz havalimanı olarak da projesini tamamlamış, bedensel engelli, görme engelli gibi yolculara, tekerlekli sandelyeye ihtiyacı olan yaşlılara yönelik tüm detaylar düşünülmüş ve hayata geçirilmiştir. Şehir merkezine uzaklığı 6 km olan havaalanından, ulaşım farklı seçeneklerle sağlanır. Konforlu ve güvenli ulaşımı herkes için ulaşılabilir kılmak amacı ile yola çıkan PROGO, geleneksel hizmet anlayışı ile dijital dünyanın sunduğu teknolojik imkanları sentezleyen bir girişimdir. PROGO aplikasyonunu kullanarak “Kişisel Ulaşım Asistanı” hizmetinden faydalanabilir, havalimanlarında sıkıntı çekmeden, rahatça istediğiniz rotaya ulaşabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Uçuşları Nerelerden Yapılır?

Ankara Esenboğa Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferleri yapılan Muğla Dalaman Havalimanı, yurt dışı uçuşlara da açıktır. Londra- Gatwick, Londra-Stansted, Manchester, Amsterdam-Schiphol, Bristol, Glasgow, Tel Aviv-Ben Gurion ve Birmingham havalimanları arasında uçuşlar yapılmaktadır. Dalaman Havalimanı yolcu kalabalığı yılın değişik mevsimlerinde farklılık göstermekle birlikte en yoğun dönem yaz mevsimi içinde gerçekleşmektedir. Dalaman'a çok sayıda İngiliz aile yerleştiği için özellikle İngiltere seferleri sıkça yapılmaktadır. Ayrıca Rus, İsrailli misafirler de Dalaman Havalimanında bulunmaktadır.

Muğla Dalaman Havaalanı İletişim Bilgileri

Dalaman Havalimanı Transferi ve Ulaşım İmkanları - Progo Travel

  • Muğla Dalaman Havalimanı Santral Telefonu: 0 252 281 13 48
  • Faks: 0 252 281 13 33
  • Nöbetçi Müdür Tel: 0 252 281 13 22
  • Nöbetçi Müdür Fax: 0 252 281 13 23
  • Başmüdür Tel: 0 252 281 13 30
  • Web: www.dalaman.dhmi.gov.tr
  • E-mail: [email protected]

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp