SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

SAFE AIRPORT TRANSFER

Adana Havalimanı Transfer ve Ulaşım Alternatifleri ve Detayları

Adana seyahatiniz için havalimanına transfer alternatifleri arıyorsanız ve Adana Havalimanı transfer ve ulaşım seçenekleri hakkında bilgi almak istiyorsanız PROGO’yu tercih edebilirsiniz. PROGO Travel’in sunduğu transfer hizmetlerinin kapsamı ve ücretlendirmeler için 08503080444 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilir ya da yukarıda yer alan sekmeden destinasyonunuzu seçerek transfer işlemleri talebinizi hemen iletebilirsiniz. PROGO Travel transfer seçenekleriyle konforlu, profesyonel ve güvenli transfer hizmeti almanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na Nasıl Gidebilirsiniz?

1937 yılında hizmete girmiş olan Adana Havalimanı, sivil havalimanı statüsünde olup, Seyhan İlçesi ve Seyhan Mahallesi’nde konumlanmaktadır. Mersin ve Osmaniye hava trafiğini de üstlenmiş olan Adana Havalimanı’na taksi kullanarak, servis olanağından yararlanarak, belediye otobüslerine binerek ya da dolmuş kullanmayı seçerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adana Havalimanı Transfer Hizmetleri

Adana Havalimanı’na şahsi aracınızı kullanarak ya da toplu taşıma alternatifleriyle ulaşım sağlamayı tercih etmiyorsanız, VIP araçlarla transfer hizmetleri sunan PROGO’dan hizmet almayı seçebilirsiniz. PROGO web ve mobil tabanlı bir dijital ulaşım aplikasyonudur ve günümüzün zorlu ve tempolu yaşantısında bir tansfer hizmetinden bekleyebileceğiniz her ayrıntıyı sunmaktadır. PROGO aplikasyonunu IOS veya Android tabanlı olarak akıllı telefonunuza saniyeler içinde indirebilir ve transfer talebinizi aplikasyon üzerinden PROGO’yla hemen paylaşabilirsiniz. Transfer hizmeti için rezervasyon talebinizi aplikasyon üzerinden paylaşabildiğiniz gibi tercihinize göre progotravel.com adresi üzerinden de ulaşım ihtiyacınızdan 6 saat önce rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Rezervasyon kolaylığı sayesinde tam saatinde, VIP aracınız sürücüsüyle birlikte belirttiğiniz lokasyondan sizi alabilir. PROGO’dan beklenti ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda transfer hizmetine ilave olarak, havalimanı karşılama, çocuk koltuğu temin etme gibi ileri düzey ulaşım seçenekleri de talep edebilirsiniz. PROGO, güvenli, bakımlı, konforlu ve VIP araç filosuyla size beklentilerinizi aşan bir transfer süreci yaşattığı gibi güvenlik sertifikasyonuna sahip pratik ödeme sistemiyle de transfer talep ve rezervasyon işlemlerinde size zamandan kazandırır. PROGO’dan transfer hizmeti almayı tercih ederek eğitimli ve profesyonel sürücülerle, güvenli ve konforlu transfer olanağını yakalayabilir; arzu ettiğiniz lokasyona problemsiz ve ekonomik olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

PROGO’dan Transfer Hizmeti Almak Size Neler Sağlar?

PROGO Nerelerde Hizmet Veriyor?

PROGO ile İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Adana, Kayseri ve Antalya başta olmak üzere tüm Türkiye’de şehir içi ve şehir dışı sınırsız güzergah seçenekleriyle hizmet alabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na Havaş ile Nasıl Ulaşım Sağlarsınız?

Adana Havalimanı’na ulaşım için Havaş kullanmayı tercih ederseniz, Osmaniye Cumhuriyet Meydanı Otoparkı karşısındaki duraktan haftanın her günü 05:30, 10:45 ve 17:00 seferleriyle ya da Ceyhan eski adliye önünden 06:15, 11:30 ve 17:45 saatlerindeki araçlarla havalimanına ulaşabilirsiniz.

Adana Havalimanı’na Belediye Otobüsü veya Dolmuşlarla Nasıl Gidebilirsiniz?

Adana Havalimanı’na belediye otobüsleriyle ulaşım sağlamayı seçerseniz, Havalimanı-Balcalı arasında hizmet sunan 135 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. Ayrıca havalimanı – şehir merkezi arası Meydan Hattı üzerinde hizmet veren dolmuşlarla alana ulaşım sağlamayı da tercih edebilirsiniz.

Adana Havalimanı’na Taksiyle Nasıl Ulaşım Sağlarsınız?

Havalimanı ulaşımı için taksiye binmeyi tercih ederseniz:

Adana Havalimanı Otopark Hizmeti

Adana Havalimanı otopark olanağı sunmaktadır ve yolcu otoparkında 569 araçlık kapasiteye sahiptir. Otopark ücretleri 2018 yılı tarifesi uyarınca otomobil, minibüs ve pikaplar için otoparktan yararlandığınız süre bazında 9,50 TL ile 31 TL aralığında değişmektedir.

Adana Havalimanı Tarihçesi ve Diğer Bilgiler

Adana Havalimanı Transferi ve Ulaşım Alternatifleri

Kent merkezine 3,5 km uzaklıkta bulunan Adana Havalimanı, 1937 yılında askeri ve sivil hava trafiğine açılmış olup, 1957 yılından itibaren de uluslararası uçuşlara açılmıştır. 1993 yılından bu yana ise kargo trafiği ile iç ve dış hatlar yolcu trafiğinde 7*24 kesintisiz hizmet sunumuna geçmiştir.

 • Adana Havaalanı, 10.749 metrekarelik toplam terminal büyüklüğüne sahiptir.
 • VIP alanı, kafe-restaurant, otopark, bankacılık hizmetleri, sağlık hizmetleri, PTT ve itfaiye olanakları sunmaktadır.
 • An itibarıyla İç Hatlar Terminali, Dış Hatlar Terminali ve Kargo Terminali olmak üzere 3 bloklu bir mimari yapıdadır.
 • Yıllık 5 milyonu aşkın bir yolcu trafiğine ev sahipliği yapmaktadır.
 • Türkiye’nin 6. büyük havalimanı konumundadır.
 • Avrupa’nın ise 77. büyük havalimanıdır.
 • Pist uzunluğu 2750 metre, genişliği ise 45 metredir.
 • Adana Havalimanı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce başlatılan “Yeşil Havalimanı” projesi kapsamında, gereken yeterliliklere sahip olduğunun tespitiyle, 2017 yılından bu yana Yeşil Kuruluş (Green Company) kalifikasyonunu almıştır.
 • İç Hatlar Terminali yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Kayıp eşya bürosu ve bebek bakım odası olanaklarını sunmaktadır.
 • Dış Hatlar Terminali yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Kayıp eşya bürosu, duty free ve kafe olanağı sunmaktadır.
 • Adana Havalimanı bünyesinde, atölye, garaj binası, kuvvet santrali ve 8 adet de hizmet evi bulunmaktadır.
 • Adana Havalimanı kule ünitesi günlük olarak 100 - 140 hava trafiğini yönetmektedir.
 • Adana Havalimanı’yla ilgili soru, görüş ve önerileriniz için ilgili birimlere [email protected] adresinden veya 0322 435 03 80 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Bu yazının tasarlanmasında ve hazırlanmasında emeği geçen AjansAD.com’a teşekkürler.

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp