SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

SAFE AIRPORT TRANSFER

Esenboğa Ankara Havaalanı Transfer ve Ulaşım Detayları

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer ve ulaşım seçenekleri için konforlu ve güvenli transfer hizmetlerimizden yararlanarak ekonomik ve VIP ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.Esenboğa Ankara Havaalanı transfer için ya da havaalanından gideceğiniz yere hızlı ve ayrıcalıklı bir şekilde ulaşmak için PROGO’yu tercih edebilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri temsilcilerine ulaşmak için 08503080444 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Esenboğa Havalimanı; Çankaya'ya 44 kilometre, Kızılay'a ise 30 kilometre uzaklığında bulunuyor. Esenboğa Havaalanı'nda metro ulaşımı olmadığı için özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde toplu taşıma araçlarında gecikmeler olabiliyor. Belediye otobüsleri ve EGO’nun Esenboğa Havalimanı’na sadece birer seferi bulunuyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer Hizmetleri

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer için güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşabilmek için toplu taşıma ya da özel araç yerine VIP transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilediğiniz saatte kullanabileceğiniz VIP transfer uygulamaları sayesinde uçağınızı kaçırma stresi yaşamadan havaalanına ulaşabilirsiniz. Esenboğa Ankara Havaalanı transfer için hizmet almanızı sağlayan aplikasyonlardan biri olan PROGO’yu mobil cihazlarınıza indirerek kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca progotravel.com üzerinden 6 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. VİP araçlarla, Esenboğa Ankara Havaalanı transfer hizmeti için PROGO’nun sağladığı avantajlar ise şöyle:

PROGO ayrıcalıklarından yararlanmak için Google Play Store ya da App Store üzerinden PROGO mobil aplikasyonunu indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Ulaşırsınız?

Esenboğa Havaliman'na; otobüs, taksi, özel otomobil, Havaş ve aktarmalı olarak metro ile ulaşabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’na Otobüsle Nasıl Ulaşırım?

Esenboğa Havalimanı'na 442 No'lu belediye otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. AŞTİ ile Esenboğa Havalimanı arasında sefer yapan belediye otobüsü ile Güvenpark, Ankara Spor Salonu ya da Atatürk Kültür Merkezi duraklarından da biniş yapabilirsiniz. 442 No’lu belediye otobüsleri gece saatlerinde saat başı, diğer saatlerde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Ayrıca 491 No'lu EGO ile Dumlupınar, Kutuören, Yazır, Melikşah semtlerinden havaalanına ulaşabilirsiniz. 491 No’lu otobüs ise hafta içi 6, cumartesi günleri 5, pazar günleri ise günde 3 sefer yapıyor.

Esenboğa Havalimanı’na Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Esenboğa Havalimanı’na direkt ulaşım sağlayan metro bulunmuyor. Ancak metro güzergahı üzerinden AŞTİ durağında inerek 442 No’lu otobüs ile havaalanına aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Taksiyle Ne Kadar Tutar?

Esenboğa Havalimanı, Ankara merkezine uzakta olduğundan merkeze yakın ilçelerden taksiyle ulaşım oldukça pahalı olabilir. Ayrıca işe gidiş ve iş çıkışı saatlerinde taksi bulmanız zorlaşabilir. Hava durumuna bağlı olarak da Esenboğa Havalimanı’na taksi ile ulaşımda gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ankara’da taksimetre açılışı 2018 itibariyle 4 TL iken kilometre başı ücret ise 3 TL. Otoyol gibi ücretli geçişler taksimetre ücretine dahil edilmiyor. Esenboğa Havalimanı’na belli merkezlerden taksi ile ulaşım süresi ve taksimetre ücretleri şöyle:

Esenboğa Havalimanı’na Otomobille Ulaşım

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer hizmetine alternatif olarak, otomobil ile ulaşım için Kızılay’dan farklı güzergahlar kullanabilirsiniz. D140 ve Anadolu Bulvarı üzerinden yaklaşık 40 dakikada, Özel Bulvarı üzerinden ise 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Çankaya’dan Esenboğa Havalimanı’na arabayla Özel Bulvarı üzerinden ortalama 50 dakikada, Ankara Çevre Yolu üzerinden 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Gölbaşı’ndan Esenboğa Havalimanı’na aracınızla Mevlana Bulvarı ve Özel Bulvarı’nı kullanarak 40 dakikada, Ankara Çevre Yolu’nu kullanarak 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’nda Otopark ve Vale Servisi

Esenboğa Havalimanı’nda katlı otopark, açık otopark ve vale park hizmetleri bulunuyor. Abonelik sistemine de sahip olan otoparkta ücretlendirme kullanım süresine göre belirleniyor. Esenboğa Havalimanı otopark ve vale hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Türkiye’nin en yoğun havaalanlarından biri olan Esenboğa’da açık ya da katlı otoparkta park yeri bulmak zor olabiliyor. Park yeri aramamak için vale park hizmetini de kullanabiliyorsunuz. Esenboğa Ankara Havaalanı transfer hizmetinde otopark ve vale hizmetine ödeceğiniz miktardan tasarruf sağlarsınız.

Esenboğa Havalimanı’na Havaş ile Nasıl Gidilir?

Havaş otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz duraklar şöyle:

AŞTİ’den her 30 dakikada bir hareket eden Havaş otobüsleri 22.45’ten sonra son seferini 23.45’te yapıyor. İlk sefer ise saat 02.15’te başlıyor. AŞTİ Esenboğa Havalimanı arası mesafe HAVAŞ otobüsleri ile ortalama 50 dakika sürüyor.

Esenboğa Havalimanı Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Esenboğa Ankara Havaalanı transfer ve ulaşım hakkında - PROGO

Adını, Emir Timur kumandanlarından biri olan İsen Buga’dan alan Esenboğa Havalimanı 1955 yılında hizmete girdi. Esenboğa’dan önce, Ankara’ya hava yolu ile gelen yolcuların indiği yer Güvercinlik Havaalanı’ydı. Türkiye’nin ilk havaalanı teknik bakım merkezi olarak da bilinen Güvercinlik, ticari hava yolu hizmetlerinin de ilk kez kullanıldığı alandı. Ankara’da 1912 yılında başlayan ticari uçuşlar, uzun süre Güvercinlik’ten yapıldı. İnşaatı 1947 yılında Westinghouse Electric International Company tarafından yapılan Esenboğa’nın tamamlanıp hizmete açılması 8 yıl sürdü. Ankara’da hava yolu yolcu trafiğinin artmasıyla pist genişletme, ana tamir atölyesi kurulumu, paralel pist yapılması gibi çalışmalar gerçekleştirildi. Uluslararası ve yurt içi uçuş yoğunluğunu karşılamak amacıyla 2006 yılında büyük oranda yenilenen Esenboğa Havalimanı yolcu kapasitesini de artırdı. Türkiye’nin en büyük ikinci havaalanı olan Esenboğa’da protokol amaçlı giriş çıkışlar da bulunuyor. Her gün yüzlerce uçuşun gerçekleştiği havaalanı, yılın her döneminde Türkiye’nin en fazla yolcu ağırlayan havalimanlarının başında geliyor.

Esenboğa Havalimanı Özellikleri

Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının gerçekleştirildiği ilk havaalanı olan Esenboğa’nın teknik özellikleri şöyle:

Diğer Bilgiler: Esenboğa Banka ve Döviz İşlemleri

Esenboğa Havalimanı’nda yurt dışı uçuşları yoğun yapıldığından, döviz büroları sık kullanılmaktadır. Havalimanında dış hatlar terminalinin geliş katı ve gidiş katında birer Travelex Ankara Döviz Ticareti A.Ş.’nin döviz büroları bulunmaktadır. Esenboğa dış hatlar terminalinde yalnızca QNB Finansbank ATM’si bulunmaktadır. Dış hatlar gelen yolcu katında bulunan QNB Finansbank ATM’si iç hatlarda bulunmamaktadır. Havaalanın iç hatlar terminalinde Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. bulunmaktadır. Aynı zamanda havaalanı içerisinde; Akbank, HSBC, Vakıf Bank, Garanti, İş Bankası, Yapı Kredi ATM’leri bulunmaktadır. Havaalanındaki ATM’ler, gelen yolcu katı, buluşma noktası ve ana giriş kapısının sol bölümünde yer almaktadır. Havaalanındaki bazı ATM’ler ortak ATM özelliğine sahip olduğundan, farklı banka kartları için de işlem yapılabilmektedir.

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp