SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

SAFE AIRPORT TRANSFER

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Transfer ve Ulaşım Detayları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’deki türdeşleri arasında hava trafiği bakımından en işlek beşinci, kargo taşımacılığı açısındansa üçüncü sırada yer alıyor. Konumu sayesinde çevre illerden de kısa süreler içerisinde ulaşılabilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ve ulaşım seçenekleri ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinin 14 kilometre kadar güneyinde yer alan havalimanına başta özel transfer hizmetleri olmak üzere otobüs, tren gibi toplu taşıma araçları ile veya taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda Sunduğumuz Transfer Hizmetleri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacınızı gidermek için konforlu ulaşım ve yasal yolculuk olanakları sunan bir seçenek arıyorsanız, PROGO gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak 6 kişilik Mercedes Vito ve 12 kişi kapasiteli Mercedes Sprinter ile sunduğumuz transfer hizmetlerinden yararlanmak için ister PROGO’yu mobil uygulama olarak akıllı cihazınıza indirerek veya progotravel.com aracılığıyla rezervasyonunuzu 6 saat öncesine kadar kolayca yaptırabilirsiniz. Ödeme kolaylığı, karşılama hizmetleri gibi ayrıcalıkları konuklarına sunan PROGO ‘nun ekonomik fiyatları ve diğer özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 08503080444 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

Konforun ve güvenliğin ön planda olduğu özel transfer hizmeti dışında, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için farklı alternatiflerden de yararlanabilirsiniz.

Araba ile Ulaşım

Karşıyaka’ya 27, Çeşme’ye 85, Aliağa’ya ise 84 kilometre uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na kendi aracınızla ulaşmak isterseniz, zamandan kazanmak için çevre yolunu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Gaziemir - Serbest Bölge yol ayrımından içeri girdikten sonra trafiğe bağlı olarak 15-20 dakikalık bir sürede havalimanına giriş yapabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı’nın hem dış hem de iç hatlar terminalinde dörder katlı iki otopark bulunuyor. 2237 araç kapasiteli dış hatlar otoparkından terminal binasına rampa ve köprüler aracılığıyla geçiş yapılabiliyor. İç hatlar otoparkından terminal binasına ulaşmak içinse 4. kattaki asansörü kullanabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer alternatiflerinden bir diğeri ise taksi. Terminal binalarının gelen yolcu çıkışlarındaki duraklardan yolcu alan taksilerde, şehir içi araçlarda olduğu gibi taksimetre açılış ücretinin üzerine kilometre başına fiyat eklenerek hesaplama yapılıyor. Bu uygulama dâhilinde açılış ücreti 3 TL, kilometre başı artış ise 2,40 Türk Lirası olarak yansıtılıyor. Kuşadası, Çeşme gibi yakın konumdaki tatil yörelerine gideceklerin veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde taksiyi tercih edenlerin, otoyol kullanımından ve duraklamalardan doğacak ek ücretleri de göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Taksiler aracılığıyla sunulan ulaşım hizmeti ile ilgili soru ve şikâyetlerinizi 0 232 274 2075 numaralı telefondan Havalimanı Taksiciler Birliği’ne iletebilirsiniz. Fikir edinmeniz açısından tahmini taksi ücretlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Toplu Taşıma Otobüs İle Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacı olan bireyler için Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren ESHOT 200, 202 ve 204 hat numaralı otobüsleri aracılığıyla 24 saat kesintisiz ulaşım olanağı yaratıyor. 200 ve 204 numaralı otobüsler 60, 202 numara ise 45 dakikada bir sefere başlıyor. Otobüs ile yolculuk yapmak için bakiye sistemiyle çalışan İzmirim Kart’a sahip olmanız gerekiyor. 200 numaralı otobüsün ilk hareket saati, Karşıyaka’nın Mavişehir Semti’nden 05.20, havalimanından ise 06.20 olarak belirlenmiş. Merkezi konuma sahip Cumhuriyet Meydanı ile havaalanı arasında yolcu taşıyan 202 numaranın her iki yönde de seferleri 06.00’da başlıyor. Bornova yönüne sefer yapan 204 hat numaralı araç da karşılıklı olarak 05.40’dan itibaren hizmet veriyor.

Toplu Taşıma Metro İle Ulaşım

Banliyö trenleri ya da kısa adıyla İzban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacına yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan diğer ulaşım seçeneği. Kuzey aksının en uç noktasında yer alan Aliağa’yı kent merkezindeki Karşıyaka, Alsancak ve Şirinyer’den geçerek güney aksının bitimindeki Torbalı’ya bağlayan ulaşım ağı ile Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminaline rahatlıkla ulaşılabiliyor. İzmir ulaşım ağında kilometre bazlı fiyatlandırma geçerli olduğundan, binilen durağa göre ulaşım ücreti değişiklik gösterebiliyor. Bu kapsamda 25 kilometreyi aşmamak kaydıyla yetişkinler 2,86 TL, öğretmenler 2,20 TL, öğrenciler ve 60 yaş üstü bireyler 1,65 TL karşılığı yolculuk yapabiliyor. Mesafe sınırını aşan her kilometre için tam biletlerden 7, öğretmenlerden 5, öğrencilerden ve 60 yaş üstünden ise 4 kuruş ek ücret alınıyor. İzban ağında trenler seferlerine 05.20’de başlıyor. Araçlar son istasyonlarına ise 01.23’de varıyor. Sefer saatleri ve fiyatlandırma ile ilgili detayları www.izban.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Havaş İle Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için Havaş otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Karşıyaka-Mavişehir yönünde otobüsler 03.00-23.00, Alsancak’tan 03.30-23.30 saatleri arasında 60 dakikalık aralıklarla yolcu taşıyor. Havalimanı ile aynı güzergâhlar arasında seferler ise 08.40-03.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Bu seferlere ek olarak Çeşme’den 02.30’dan 20.30’a kadar 2 saatlik aralıklarla servisler havalimanına doğru hareket ediyor. Çeşme servislerinin Adnan Menderes’ten seferleri 00.30-22.30 saatleri arasında yapılıyor. Havaş, İzmir sınırları içerisindeki 3 güzergâh dışında çevre illere ve tatil yörelerine de seferler düzenliyor. Aydın, Kuşadası, Söke ve Manisa’ya ulaşım sağlayan bu seçenekler hakkındaki bilgiler için http://www.havas.net/Pages/Intro.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İle İlgili Diğer Bilgiler

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Transferi ve Ulaşım hakkında detaylar - Progo

Gaziemir İlçesi sınırları içerisindeki Adnan Menderes Havalimanı, 17 Kasım 1987 tarihinden beri İzmir’in sivil hava taşımacılığı ihtiyacını karşılıyor. Adını 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapmış, Aydınlı ünlü siyasetçiden alan tesisin işletmesini 2006’dan bu yana TAV üstleniyor. Yılda 13 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan havalimanı, toplamda 200 bin metrekarelik alanı kaplıyor. Bu alan içerisinde biri beton diğer ise asfalt kaplı, 3.240 metre uzunluğunda iki pist bulunuyor. Havalimanında, girişinde çeşitli sergilerin düzenlendiği bir alan bulunan dış hatlar ve yenisi yapım aşamasında olan iç hatlar binaları dışında iki bölüm daha faaliyet gösteriyor. Bunlardan biri kargo terminali olarak kullanılıyor. Çağdaş mimarisi, konforlu iç tasarımı ile beğeni toplayan genel havacılık terminali ise özel jetlere ve hava taksilerine hizmet veriyor. 2009’da “Yılın Çevreci Havalimanı”, 2010’da ise “Eko-İnovasyon” ödüllerine layık görülen havalimanının içerisinde TAV tarafından işletilen bir otelin dışında çok sayıda restoran, duty free mağaza, hediyelik eşya dükkânı, araç kiralama ofisi, buluşma noktası ile banka ve döviz işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz şubeler yer alıyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İletişim Bilgileri

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp