SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

SAFE AIRPORT TRANSFER

Kayseri Havalimanı Transfer ve Ulaşım Detayları

Kayseri Havalimanı transfer ve ulaşım ihtiyaçlarınız için müşterilerine şehir içi ya da şehir dışı olmak üzere ekonomik, konforlu ve güvenilir bir hizmet kalitesi sunan PROGO'yu tercih edebilir ve ayrıcalıklı bir yol keyfi yaşayabilirsiniz. PROGO servisimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan müşteri temsilcilerimizle 08503080444 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilir, mobil uygulamamızı indirerek gitmek istediğiniz rotadaki araçlar ve fiyatlar konusunda bilgi edinebilir ya da hemen yukarıdaki sekme sayesinde dilediğiniz lokasyonu belirleyerek transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda Kayseri Havalimanı transfer ve ulaşım ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz tüm detaylara da ulaşabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Hem askeri hem de sivil uçuşlara hizmet veren Kayseri Havalimanı, şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup şehrin batı tarafında yer alır. İç ve dış hat uçuşlarının da yapılabilmesine olanak tanıyan havalimanına ulaşım; şehir merkezine yakınlığı sayesinde belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri, taksi ya da tercih edeceğiniz transfer servisleri ile kolayca sağlanabilir.

Kayseri Havalimanı Transfer Hizmetleri

Kayseri Havalimanı transfer hizmetimizden yararlanmak, toplu taşıma ya da özel araçlar yerine güvenilir, yasal bir yolculuk deneyimi sunan, konforlu, ekonomik ve avantajlı VIP araçlar içerisinde seyahat etmek isterseniz PROGO'yu tercih edebilirsiniz. Bir noktadan diğer bir noktaya gitmeden, önceden fiyatını öğrenebilir, arzu ederseniz de progotravel.com sayfası üzerinden 6 saat öncesine kadar rezervasyon yaptırabilirsiniz. Mobil uygulamamızı Android veya İOS işletim sistemli telefonunuza indirerek konum bilgilerinizin otomatik olarak algılanmasını sağlayabilir, seçtiğiniz saatte seçtiğiniz mekan bilgileri ile sizi karşılayan şahsa özel ve uygun fiyat imkanlarına sahip VIP araç servisimizden faydalanabilirsiniz. PROGO transfer hizmetleri sayesinde uçağınızı kaçırma ya da geç kalma gibi olumsuzluklar yaşamanıza gerek kalmadan tüm kontrolün sizin bilginiz dahilinde olmasını sağlar, dilediğiniz saati ve mekanı siz belirlersiniz. Bünyesindeki VIP sınıfı araçlar sayesinde PROGO'nun Kayseri Havalimanı transfer hizmeti için sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekilde:

Kayseri Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

Kayseri Havalimanı'na transfer hizmetlerine ek olarak belediyeye ait otobüsler, Havaş seferleri, özel otomobil ve taksi ile de ulaşım sağlanabilir.

Kayseri Havalimanı'na Otobüs ile Nasıl Ulaşırım?

Şehir merkezinden her 20 dakikada bir karşılıklı olarak yapılan otobüs seferleri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. 100, 101, 102, 270 ve 271 numaralarına sahip otobüsler sayesinde sırasıyla; Seyyid Burhanettin Bulvarı güzergahında 100 numaralı, İstasyon Caddesi güzergahında 101 numaralı, Fakülte güzergahında 102 numaralı, 200 Evler ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı güzergahlarında 270 ve 271 numaralı belediye otobüsleri ile Kayseri Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı'na Taksi ile Nasıl Ulaşırım?

Kayseri Havalimanı'nda 24 saat boyunca taksi hizmeti verilmektedir. Havalimanının şehir merkezine oldukça yakın olması sayesinde her yerde kolaylıkla taksi bulunabilir ve kısa bir sürede havalimanına ulaşılabilir. Taksi ücretleri gidilecek yerin ortalama fiyatına göre belirlenir. Nevşehir ya da Kapadokya olarak seçilen rotalarda fiyatlar 200-230 TL iken, Erciyes Dağı 120 TL, şehir merkezi 27 TL şeklinde mesafeye göre ücretlendirilir.

Kayseri Havalimanı'na Özel Otomobil ile Nasıl Ulaşırım?

Kayseri Havalimanı'na transfer servislerine alternatif olarak özel aracınız ile gitmek isterseniz Ankara'dan 4 saatte, İstanbul'dan 10 saatte ve İzmir'den 12 saatte Kayseri'ye varış sağlayabilirsiniz. Havalimanı, şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta olduğu için 15 dakikalık bir sürede Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nı takip ederek düz bir hat üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı'na Havaş ile Nasıl Ulaşırım?

Uçağın inişinden 25 dakika sonra havalimanından hareket eden Havaş servisleri Talas (Anayurt) ve Otogar istikametlerine gidecek şekilde düzenlenmektedir. Şehirler arası otobüs terminalinin karşısındaki BYZ Avm otoparkı ve Anayurt'tan kalkan Havaş servisleri; BYZ Avm otoparkından kalkış sağlayanlar için Kadir Has Stadyumu ve Anatamir Tramvay Durağı güzergahlarından, Anayurt Meydanı'ndan servise binenler için de Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpek Avm karşısı, Tuna Tramvay Durağı ve Mustafa Şimşek Caddesi güzergahlarından yolcu almaya devam etmektedir. Şehir merkezi ve Anayurt'tan kalkan Havaş otobüslerinin ilk seferleri günlere göre 03:30 ve 04:10 saatleri arasında değişiklik göstermektedir. Son seferler şehir merkezinde 22:30'da bitirilirken, Anayurt'ta 22:15'te bitirilmektedir. Havalimanı'na inen tüm iç hat uçuşlar için ise belirli bir saat sınırlaması olmaksızın servis düzenlenir. Yolculuk süresinin yoğunluğa göre 45 dakika kadar sürdüğü Havaş otobüslerinin kullanım fiyatı 12 TL'dir.

Kayseri Havalimanı'nda Otopark ve Vale Servisi

Kayseri Havalimanı otoparkında 420 araca kadar hizmet verilebilmektedir. Ayrıca engelli yolcuların kullanımı için özel olarak düzenlenmiş 20 araç kapasiteli park yeri de bulunmaktadır. Otoparkın fiyat ücretlendirmesi araçların cinsine ve park sürelerine göre değişiklik gösterir. 1 ile 7 gün arası konaklamalarda 24 saat için talep edilen ücretin katları şeklinde bir ödeme istenmektedir.

Kayseri Havalimanı Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

1998 yılında sadece iç hat uçuşlarında kullanılmakta olan Kayseri Havalimanı, askeri ve sivil havaalanı statüsündedir. İç ve dış hatlar binaları ortak alanda hizmet vermekte iken 2007 yılında ayrı alanlara ayrılmıştır. Kayseri'de kurulan ilk terminal binası, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı tarafından işletilmiş ve yıllık 600 bin yolcuya kadar kapasite sağlayabilmiştir. 2010 yılında yenilenmiş yapısı ve 22 bin metrekareye yayılmış terminal alanı ile Kayseri Havalimanı, artık günümüzde 5 buçuk milyon yolcuyu ağırlayabilmektedir.

Kayseri Havalimanı'nın Özellikleri

Kayseri Havalimanı Transferi ve Ulaşım Alternatifleri

 • 3000x45 m ebatlarında 1 adet beton kaplamalı pist
 • İç hatlarda 3 milyon, dış hatlarda 2 buçuk milyon olmak üzere toplamda yıllık 5 buçuk milyon yolcu ağırlayabilme kapasitesi
 • 9 adet uçak park kapasiteli, beton kaplamalı, 390x102 boyutlarında apron
 • 420 araç kapasiteli özel otopark alanı
 • 20 araç kapasiteli, engelli yolcu araçları için tasarlanmış otopark alanı
 • Sivil ve askeri uçuşların bir arada gerçekleştirilmesi
 • 11 bin metrekarelik iç hatlar ve 11 bin metrekarelik dış hatlar şeklinde iki adet terminal binası ile toplam 22 bin metrekarelik kullanım alanı
 • Türk Hava Yolları, Sunexpress, Pegasus ve Atlasjet'a ait ofislerle havayolu alternatifleri
 • Dış hatlar terminal binasında bulunan ve yemek yeme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran
 • 3 adet doktor, 3 adet acil tıp teknisyeni, 3 ambülans şoförü, 1 adet tam donanımlı ambulans ile hizmet vermekte olan sağlık üniteleri
 • İç ve dış hat salonlarında bulunan ve ayrıntılı bilgi edinimi sağlayabileceğiniz turizm ofisleri
 • Görme engelli vatandaşlar için kullanıma uygun hale getirilen iç ve dış hatlar binalarındaki camlı yüzeyler
 • Şehir merkezine 5 dakikalık mesafede olması nedeniyle ulaşım kolaylığı

Kayseri Havalimanı İletişim Bilgileri

Bu yazının tasarlanmasında ve hazırlanmasında emeği geçen AjansAD.com’a teşekkürler. s

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp