SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

SAFE AIRPORT TRANSFER

Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer ve Ulaşım Hakkında Tüm Detaylar

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı transfer ve Sabiha Gökçen havalimanı ulaşım yolları hakkında tüm detayları burada bulabilirsiniz. Havalimanı transfer hizmetlerinde ProGo olarak ayrıcaklı ve uygun fiyatlar hakkında bilgi edinmek için 08503080444'dan bilgi alabilir veya transfer hizmetinizi yukarıdan kolaylıkla seçip ayarlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na nasıl gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik-Kurtköy’de bulunmaktadır. Terminal; Kadıköy'e 40 km uzaklıkta olup, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. Havalimanının ulaşım açısından rahat bir trafiğe sahip olduğu söylenebilir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer Hizmetleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’na toplu taşıma ya da özel araç yerine vip araçlarla gitmeyi tercih ederseniz kullanabileceğiniz birkaç aplikasyon var. Bu aplikasyonlardan biri de PROGO. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer hizmeti sunan Progo’yu mobil aplikasyonunu cep telefonlarınıza indirebilir ya da progotravel.com anasayfadan girip 6 saat öncesine kadar rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Daha sonra sürücülü aracınız istediğiniz yere istediğiniz saatte geliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer ve diğer yolculuklarınız için Progo'nun sağladığı avantajlar;

Sabiha Gökçen Havalimanına Avrupa Yakası’ndan Nasıl Ulaşırsınız?

Sabiha Gökçen’e Metrobüs+Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için öncelikle size en yakın yerden metrobüse binmelisiniz. Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inip, Ünalan durağından metroya binin. Daha sonra Kartal durağında KM22 no’lu belediye otobüsüne binerek Sabiha Gökçen’e ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen’e Marmaray+Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için size en yakın Marmaray durağından Marmaray’a bininiz. Anadolu yakasına geçtikten sonra Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağında inip, buradan metroya binip Kartal durağında inilmelidir. Metro durağının önünden KM22 nolu otobüse binerek terminale ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanına Anadolu Yakası’ndan Metro ile Nasıl Ulaşırım?

Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na size en yakın duraktan metroya binilip Kartal durağında inilmelidir. Kartal metro durağının önünden bineceğiniz KM22 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ancak Kadıköy’den ekspres belediye otobüsü ile tek vasıta kullanarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidilebilir.

Sabiha Gökçen'e Taksi ile Ulaşmanın Maliyeti

Sabiha Gökçen Havalimanı transfer hizmetinde alternatif olarak taksi tercih edilebilir. Havalimanından taksi ile ulaşımı tercih ederseniz, çıkış kapısının önünden Sabiha Gökçen Havalimanı durağına ait taksileri kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus, eğer havaalanına iniş saatiniz trafiğin yoğun olduğu saatlere denk geldiyse trafikte bekleme için yazan ek ücretleri dikkate almanızı öneririz. İstanbul ili taksimetre açılışı 3,45 TL. olup, her kilometre başı 2,10 TL. yazmaktadır. Otoyol ve köprü ücretleri taksimetre ücretlerine dâhil edilmemektedir. Aşağıdaki taksimetre ücretleri, tahmini değerler olup, fikir edinmeniz amacıyla size sunulmaktadır.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na Araba ile Ulaşım

Arabayla, Sabiha Gökçen Havalimanı Taksim'e 50 kilometre, Kadıköy’e 40 kilometre, Pendik’e ise 12 kilometre mesafede bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanına araçlarıyla gitmek isteyenler aşağıdaki güzergâhlardan faydalanabilirler. TEM'i kullanacaksanız; İstanbul yönünden Ankara yönüne giderken; Kartal çıkışından sonra Kurtköy-Harmandere-Sabiha Gökçen tabelasını takip ederseniz, 2 km sonra Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşmış olursunuz. Ankara yönünden İstanbul yönüne giderken, Şekerpınar çıkışından sonra, Kurtköy-Sabiha Gökçen tabelasını takip ederseniz, 4 km sonra Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz. E-5'i kullanacaksanız; İstanbul yönünden Ankara yönüne giderken, Kaynarca Tersane çıkışından sonra Sabiha Gökçen Havalimanı tabelasını takip ederseniz, 7 km sonra Sabiha Gökçen'e ulaşmış olursunuz. Ankara yönünden İstanbul yönüne giderken, Tuzla Köprüsü'nden sonra, Sabiha Gökçen Havalimanı tabelasını takip ederseniz, 7 km sonra Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz. Şile yolunu kullanacaksanız; E-5 veya TEM Otoyolu bağlantı yollarıyla Kurtköy tabelalarını takip ederek, 25 km sonra havalimanına ulaşılabilirsiniz. Sahil yolunu kullanacaksanız; Bağdat Caddesi’nden başlayan sahil yolunu kullanarak, Kaynarca Tersanesi’nin önünden havalimanı tabelalarını takip ederek Sabiha Gökçen'e ulaşılabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Otopark ve Vale Servisi

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ücretli otopark bulunmaktadır. Otopark ücretleri için tıklayın. Eğer havalimanına aracınızla gidecekseniz ve park yeri aramak istemiyorsanız havalimanında bulunan vale hizmetinden yararlanabilirsiniz. Üstelik Garanti Bankası, Pegasus... gibi firmaların kampanyaları bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanına Havabus ile Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanına Havabus (eskiden Havaş ) ile, gitmek isterseniz belli noktalardan belli bir ücret karşılığı direk olarak havalimanına gidebilirsiniz. Hem havalimanına giderken hem de gelirken bu servisi kullanabilirsiniz. Sabiha Gökçen için de bu hizmetin Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’da buluşma noktaları bulunmaktadır. Havabus Taksim kalkış-Divan Hotel karşısı, Point Otel önü; kişi başı fiyatı 15 TL, Havabus Kadıköy kalkış-Kadıköy rıhtım İETT otobüs durakları önü; kişi başı fiyatı 10 TL Havabus Yenisahra kalkış-Yenisahra metro önü; kişi başı fiyatı 10 TL.

Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

Ulaşımpark

Ulaşımpark'ın 250 no'lu Otobüsleri, İzmit Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında hizmet vermektedir.

İETT’nin

• E3 - 4. Levent • E9 - Bostancı • E10 - Kadıköy - Kurtköy • E11 - Kadıköy • 16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Yenişehir - Kozyatağı - Metrobüs Uzunçayır • 18H - Sultanbeyli • KM22 - Kartal Metro • 132 - Kartal – Tepeören Hatları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Deniz Otobüsü

Sabiha Gökçen Havalimanına deniz otobüsü kullanarak gitmek isteyenler için; Sabiha Gökçen, Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne 14 km mesafede bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında Bunları Biliyor Musunuz?

Progo ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı transfer ve ulaşım hakkında

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik İlçesi’nde inşaa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır. Dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'in adı havalimanına verilmiştir. Türkiye’nin önemli havalimanlarından olan Sabiha Gökçen Havalimanı 2001 yılında hizmete girmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı 655 hektarlık bir açık alan üzerine kurulmuştur. Havalimanının işletmesi İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş (ISG) tarafından yürütülmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı fonksiyonel mimarisi ile de dikkat çekmektedir. Havalimanı gerek stratejik konumu, gerek ulaşım olanakları gerekse de kullanım alanları ile Türkiye’nin önde gelen havalimanlarından bir tanesidir. Tasarımında çevre dostu malzemelerin kullanıldığı havalimanının güneş ışığından maksimum fayda sağlanmasına imkân verecek nitelikte tasarlanmıştır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın özellikleri;

Sabiha Gökçen’in Uçuş Pisti ve Park Alanları

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 3 bin metre uzunluğunda iki pisti ve 55 uçak kapasiteli park alanı da bulunmaktadır. Havalimanında 22 uçağa 5 bin metre küplük akaryakıt deposundan yakıt da verilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı için gerekli bilgiler;

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp