SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

MİLAS BODRUM
AIRPORT TRANSFER

Muğla Milas Bodrum Havalimanı Transferi ve Ulaşım Detayları

Muğla Milas Bodrum Havalimanı’na ulaşım ve transfer hizmetleri ayrıca bunlara ek özel seçenekler sunan PROGO ile ayrıcalıklı hizmetin keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca, Muğla Milas Bodrum Havalimanı Transferi ve Ulaşım ile ilgili tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. PROGO kullanımı ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için 08503080444 numaralı telefonu arayabilir ya da uygulamayı indirerek gitmek istediğiniz rotayı seçip araçlar ve fiyatlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muğla Milas Bodrum Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Milas Bodrum havalimanı, Muğla’nın Milas ilçesine 18 kilometre ve Bodrum’a 35 kilometre uzaklıkta yer alır. Bodrum Milas kara yolunda bulunan havalimanına; taksi, minibüs ve servisler ile gidilebilir.

Milas Bodrum Havalimanı Transfer Hizmetleri

Milas Bodrum Havalimanı’na özel ya da toplu taşıma araçları kullanmak yerine VIP araçlarla gitmeyi tercih ederseniz PROGO aplikasyonunu deneyebilirsiniz. Milas Bodrum Havalimanı’na transfer hizmeti sunan PROGO bir mobil aplikasyondur ve cep telefonunuza bu aplikasyonu indirerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Dilerseniz progotravel.com sayfasından da 6 saat öncesinden rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon sonunda sürücüsü ile birlikte VIP aracınız seçtiğiniz saatte istediğiniz yere gelir. En son model araçlara, ekonomik bir şekilde ulaşmanızı sağlayan PROGO, keyifli bir yolculuk geçirmenize yardımcı olur. Akıllı telefonunuza eklediğiniz aplikasyon ile bulunduğunuz konum otomatik olarak algılanır ya da kendiniz konumunuzu harita desteği kullanarak yazabilirsiniz. PROGO, oluşturulan rota doğrultusunda mesafe ve süre bilgileri hesaplar ve en uygun transfer fiyatı hakkında bilgi sunarak istediğiniz tarihe rezervasyon yapmanızı sağlar. Sahip olduğu tüm araçlar; ekonomik, konforlu ve VIP araç sınıfına aittir. Yolculuğunuza ihtiyaç duyduğunuz havaalanı karşılama ve çocuk koltuğu gibi ek hizmetler tanımlayabilir ayrıca farklı kampanya seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Rotanıza uygun rezervasyon seçiminize ait ödeme tutarı ve tüm detayları PROGO üzerinden takip edebilirsiniz. Güvenlik sertifikasına sahip ödeme sitemi ile rezervasyonunuzu kolayca tamamlamanız mümkündür. Muğla Milas Bodrum Havalimanı Transferi ve Ulaşım ile ilgili PROGO sizlere çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Milas Bodrum Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

Milas Bodrum Havalimanı’nda ücretli bir otopark yer almaktadır. Havalimanının otoparkında araç sahipleri araçlarını konforlu, rahat ve güvenli bir ortamda bırakmanın keyfini yaşar. Otopark ücretleri aracın kalış süresine göre değişir. Havalimanına aracınız ile gittiğinizde park yeri aramak istemezseniz havalimanındaki vale hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Pegasus, Garanti bankası gibi birçok firmanın kampanyalarını da kullanabilirsiniz. Bazı hava yolu firmalarının; Bodrum Gümbet, Bitez ve Turgutreis gibi turistik beldelere ücretsiz servisleri vardır.

Araba ile Ulaşım

Milas’tan ya da Bodrum’dan özel taksilerle havalimanının iç ya da dış hatlarına da ulaşım sağlayabilirsiniz. Milas’tan Milas Bodrum Havalimanına taksi ile gitmeyi tercih ederseniz şehir içinde ya da terminalde yer alan taksi duraklarından taksi tutabilirsiniz. Milas’tan yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına tahmini 70-80 lira ücret ödenir. Bodrum’dan yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanına taksi ile ulaşım için terminaldeki ya da şehir içindeki taksi duraklarını tercih edebilirsiniz. Bodrum’dan havalimanına ulaşmak için yaklaşık olarak 120 lira ile 150 lira arasında bir ücret ödemeniz gerekir. Muğla şehir merkezine 88 kilometre uzakta yer alan Milas Bodrum Havalimanı’na Muğla’dan Bodrum kara yolu kullanılarak gidilir.

Otobüs ile Ulaşım

Milas şehir merkezinden ya da Bodrum’dan havalimanına, Bodrum Milas arasında sefer yapan belediye otobüsleri ve özel firma otobüsleri ile gidilebilir. Milas şehirler arası terminalden kalkış yapan minibüsler ile havalimanının giriş yoluna kadar yolculuk yapabilirsiniz. Havalimanı ana girişinden iç hatlar ya da dış hatlara 10 dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekir.

Milas Bodrum Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım

Bodrum şehir merkezinden Milas Bodrum Havalimanı’na ulaşım için Bodrum ilçe terminalinde bulunan HAVAŞ otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Havaş belirli saatler arasında hizmet vermektedir. Türk Hava Yolları ile anlaşmalı olan Havaş otobüsleri ile havalimanından Bodrum şehir merkezinden yaklaşık 50 dakika da ulaşılabilir.

Milas Bodrum Havalimanı ile İlgili Diğer Bilgiler

Muğla Milas Bodrum Havalimanı Transferi ve Ulaşım hakkında tüm detaylar - PROGO

Ege Bölgesi’nin hem iç hem de dış hat seferlerinin en yoğun olduğu havalimanlarından biri olan Milas-Bodrum Havalimanı, 1997 yılından beri hizmet vermektedir. Yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı, Türkiye’nin en önemli iki turistik merkezi Milas ve Bodrum ilçeleri arasında yer alır. Yapım aşamasında sahile daha yakın bir konumda planlanan havalimanı sivil toplum örgütlerinin çabaları ve çevresel etki değerlendirmeleri sayesinde bugünkü konumuna yerleşmiştir. 1997 tarihinde yapıldığında tek bir terminal binasında iç ve dış hatlar hizmeti verilirken, talebin artması üzerine bir adet daha dış hatlar terminali 2012 yılında yapılmıştır. Başlangıçta 14.686 metrekarelik kapalı alana sahip olan Milas Bodrum Havalimanı, yeni yapılan 95.927 metrekarelik yeni dış hatlar terminali ile kapasitesini arttırmıştır. Eski dış hatlar terminali de iç hatlara dönüştürülmüştür. Havalimanının iç hatlar terminali toplam olarak 16.500 metre karelik alana kuruludur. Alanın 13.500 metrekaresi 550 araç kapasitesine sahip otopark olarak kullanılır. 26 adet check-in banko sayısı ve 4 adet gelen yolcu bagaj konveyörü bulunan iç hatlar terminal binasında; HAVAŞ, ÇELEBİ ve TGS yer hizmet kuruluşlarına ait kayıp bagaj büroları, araç kiralama ofisleri, çeşitli bankalara ait beş adet ATM, araç kiralama ofisleri, danışma ofisi, gazete satış ofisleri, VIP salonu, sağlık ofisi ve yolcu salonları bulunur. Yolcu salonlarında birbirinden lezzetli yemek servisleri ve içecekleri ile dikkat çeken cafe-bar ve restoran yer almaktadır. Hediyelik eşya ve parfümeri mağazası da bulunan iç hatlar terminali yıl boyu yerli yabancı turistlere hizmet verir. Havalimanının 96.683 metrekareye sahip dış hatlar terminalinin 12.360 metrekarelik kısmı otobüs otoparkı, 6.300 metrekarelik kısmı araba otoparkı ve 8.000 metre karelik kısmı personel araba otoparkı olarak kullanılır. 315 adet personel aracı, 287 adet araba ve 114 adet otobüs kapasitesine sahip olan dış hatlar terminalinde 66 adet check-in banko ve 4 adet gelen yolcu konveyörü bulunur. Terminalin iç kısmında ise CIP/Genel Havacılık Terminali, danışma bankoları, karşılama bankoları, kayıp ve buluntu eşya bürosu, ibadet odaları, gümrüksüz satış mağazaları, banka, kiralık araç ofisi, bebek bakım odaları, yeme –içme alanları, sağlık hizmetleri ofisi, resmi makamlar tarafından ülkeye girişi kabul edilmeyen yolculara ait bekleme üniteleri yer alır. Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatı olan Milas Bodrum Havalimanı, 24 saat hizmet veren önemli bir havalimanıdır. Toplamda 139 bin metrekarelik bir alana kurulan havalimanında 1 adet 3000x45 metre kare boyutuna sahip 1 adet piste ve 3000x30 metre kare boyutunda 1 taksi yoluna ve 800x200 metre boyutlarında 28 uçak kapasitesine sahip park yeri olan bir adet apron yer alır.

Milas Bodrum Havalimanı İletişim Bilgileri:

Milas Bodrum Havalimanı Santral: 0 252 511 1000 Dış hatlar danışma: 1000 İç hatlar danışma: 11000 Nöbetçi işletme şefliği: 1757 Otopark iç hatlar: 1575-1375 Otopark dış hatlar: 1571 Tel : +90 252 523 0101 Faks : +90 252 523 0082 E-mail: [email protected] Web: http://milas-bodrumairport.com/ TAV Milas-Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. Tel : +90 252 511 1000 Faks : +90 252 511 1170

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp