SAFE AND SMART
TRAVEL APPLICATION

Done
Done

TRABZON
AIRPORT TRANSFER

Trabzon Havalimanı Transfer ve Ulaşım Detayları

Trabzon havalimanı transferi hakkında bu yazıda tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

1957 yılında hava meydanı olarak hizmet vermeye başlayan ve 1995 yılından havalimanı statütüsüne kavuşan Trabzon Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 6 km mesafede olup, özel araçla ortalama 15 dakika, Havaş servisleri ya da toplu taşıma araçlar ile yaklaşık yarım saat sürmektedir. Karadeniz bölgesinde en çok kullanılan ve en aktif havaalanı olma özelliğini taşıyan Trabzon Havalimanı'ndan yıl boyunca çok sayıda yolcu yararlanmaktadır. 2008 yılında açılan iç hatlar terminali yıllık 2.000.000 yolcu kapasitesi ile hizmet verir. 1.500.000 yolcu kapasiteli dış hatlar terminali ise 1998 yılından beri aktif olarak çalışmaktadır. Sadece Trabzon'a değil bölgede yer alan çevre illere ulaşım için de tercih edilen Trabzon Havalimanı transferi, yılın her dönemi çok sayıda uçak seferi gerçekleştirilir. Havalimanına Havaş servisleri, dolmuş, belediye otobüsleri, taksi ve rent a car gibi seçenekler kullanılarak kolaylıkla ulaşılabilir.

Trabzon Havalimanı Transfer Hizmetleri

Trabzon havalimanı transfer hizmetleri, araç, toplu taşıma gibi alternatiflerin dışında, son dönemlerde havalimanına ulaşmak için en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Hem rahatlık ve güvenlik hem de esneklik açısından birçok avantaj barındıran transfer hizmetleri için PROGO'da kolaylıkla rezervasyonunuzu yapabilir ve PROGO'nun konforlu yolculuk hizmetleri ile tanışabilirsiniz. PROGO, bir taraftan yasal yolculuğu destekleyerek güvenilirliği artırırken, diğer taraftan da uygulama sayesinde lokasyonunuzu otomatik olarak algılayarak kolaylık sunar. Üstelik PROGO, karşılama hizmetleri ve bebek koltuğu gibi sunduğu ilave olanaklar sayesinde yolcularına verdiği transfer hizmetini zenginleştirir. Ayrıca PROGO, mesafe ve rota süresini dikkate alarak en uygun transfer fiyatını belirler ve kolay ödeme seçenekleri ile ödemenizi rahatlıkla ve güvenli bir şekilde yapmanıza imkan tanır. Konforlu araçlarda havalimanına güvenli bir yolculuk için www.progotravel.com adresini ya da Android veya İOS cihazlarınıza indirebileceğiniz mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

Dış hatlar ve iç hatlar terminalleri ile Karadeniz bölgesinin en yoğun havalimanı olan Trabzon Havalimanı, 2 yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesi ile hizmet verir. Havalimanına özel aracınızla, taksiyle, belediye otobüsleriyle, Havaş servisleriyle ya da şehir içi dolmuşlarla gidebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı'na Araba ile Ulaşım

Kendi özel aracınızla Trabzon Havalimanı'na gitmek isterseniz, şehir merkezinin herhangi bir noktasından sahil yolu / Rize Caddesi'ne çıkmanız yeterli olur. Şehir merkezi sınırları içinde kalan havalimanına ulaşmak için Rize Caddesi üzerinde doğu yönüne doğru ilerlemelisiniz. Doğu istikametinde Forum Trabzon Alışveriş Merkezi'ni geçtikten sonra havalimanına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz daha kolay ulaşım için navigasyonunuzu açabilir ya da Trabzon şehir haritasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, havalimanında iç hatlar terminali bölümünde kişisel aracınızı otoparka park edebilir ya da vale hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı'na Dolmuş ile Ulaşım

Trabzon Havalimanı toplu taşıma ile gitmeye karar verirseniz, şehir içi ulaşım için sıklıkla tercih edilen dolmuşları ya da otobüsleri kullanabilirsiniz. Dolmuşlar şehir merkezinden Hamamizade Kültür Merkezi Otoparkı'ndan kalkar. Yaklaşık 30 dakika süren dolmuş yolculuğu da sahil yolu ya da Rize Caddesi güzergahından devam eder. Şehir içi ulaşımda dolmuş ücretleri ortalama 1.5 - 2 TL'dir.

Trabzon Havalimanı'na Otobüs ile Ulaşım

Trabzon Havalimanı'na ulaşmak için belediye otobüslerini tercih edenler 13 no'lu, 18 no'lu, 20 no'lu ve 32 no'lu otobüsler ile rahatlıkla havalimanına ulaşabilir. 13 no'lu Çimenli otobüsü, şehir merkezindeki Sahil Peronu durağından kalkarak Meydan, Tanjant ve Değirmendere duraklarından sonra havaalanı durağına ulaşır. Buradan da Çimenli'ye devam eder. 18 no'lu otobüs, aynı şekilde şehir merkezindeki Sahil Peronu durağından kalkarak Şenol Güneş Caddesi'ne çıkar ve buradan Valilik, Atapark, Tanjant istikametlerine devam eder. Otobüs Değirmendere durağına uğradıktan sonra havaalanı durağına ulaşır. Konaklar mahallesinden havaalanına gitmek isteyenler 20 no'lu otobüsü tercih eder. Fatih Parkı'ndan kalkan 20 no'lu otobüsün ikinci durağı havaalanı olur. Bu hatlar dışında 32 no'lu Yomra otobüsleri de havaalanına gitmek isteyenler için alternatif yol sunar. Şehir merkezindeki Sahil Peronu durağından kalkan 32 no'lu otobüsler, sahil yolu güzergahından devam ederek Değirmendere durağına, oradan da havaalanına ulaşır. Otobüs bilet ücretleri, otobüse nereden binildiğine göre farklılık göstermekle birlikte 1 TL - 5 TL arasında değişir.

Trabzon Havalimanı'na Taksi ile Ulaşım

Toplu taşıma alternatifleri haricinde, Trabzon şehir merkezinin her yerinden taksiye binerek havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Taksiye bindiğiniz lokasyona göre değişmekle birlikte, havalimanına gidiş güzergahınız genel olarak sahil yolu üzerinde olur. Böylece Trabzon Havalimanı'nın iç hatlar ve dış hatlar terminallerine günün 24 saati ulaşım hizmeti alabilirsiniz. Havaalanı - otogar ya da şehir merkezi arası taksi ücreti yaklaşık 25-30 TL olarak hesaplanır.

Trabzon Havalimanı'na Havaş ile Ulaşım

Havaş otobüs seferleri, şehir merkezinden, Hopa - Ardeşen - Rize'den ve Tirebolu'dan Trabzon Havalimanı'na ulaşım imkanı sunar. Şehir merkezinden ulaşım sağlayan Havaş otobüsleri, Beşirli Uzunkum Oteli Orhan Petrol Ofisi'nin önünden kalkar. Bu duraktan 03.00'da başlayan seferler en son akşam 19.00'da gerçekleştirilir. Havaş servisleri Beşirli durağı dışında, Yavuz Selim Bulvarı Migros önünden, Tanjant Yolu'ndan ve Kiler Market önünden yolcu alır. Yolculuk ilk duraktan itibaren yaklaşık yarım saat sürer ve ücret 6 TL'dir. Süre trafik yoğunluğuna göre değişebilir. Hopa - Ardeşen - Rize güzergahından gelen Havaş servisleri Hopa'dan kalkar, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Rize, Derepazarı, İyidere ve Of'tan sonra havaalanına ulaşır. İlk sefer Hopa'dan gece yarısı 00.30'da yapılır ve son sefer 21.00'da gerçekleştirilir. Seferler 1 ya da 2 saat arayla gün boyunca 15 defa gerçekleştirilir. Havaş yolculuğu Hopa - havalimanı arası yaklaşık 3,5 saat, Ardeşen - havaalanı arası yaklaşık 2,5 saat ve Rize - havaalanı arası yaklaşık 1,5 saat sürer. Havaş otobüsleri bilet fiyatları Hopa - havaalanı arası 27 TL, Ardeşen - havaalanı arası 20 TL ve Rize - havaalanı arası 16 TL'dir. Tirebolu yönünden gelen Havaş seferleri, Görele, Çavuşlu, Eynesli, Beşidüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Akçaabat duraklarından yolcu alarak havalanında sonlanır. Tirebolu'dan ilk sefer gece 02.00'da, son sefer 21.30'da yapılır ve yolculuk süresi yaklaşık 1.5 saat sürer. Havaş bilet fiyatı Tirebolu'dan Havaş otobüslerini kullanan yolcular için 16 TL'dir. Bilet fiyatı binilen ana durağa göre değişiklik gösterir.

Trabzon Havalimanı ile İlgili Diğer Bilgiler

Türkiye'nin en büyük dokuzuncu şehri olan Trabzon, yıldan yıla artan sayıda yolcuya hizmet veren havalimanı ile yurt içi ve yırt dışına bağlanır. 23.745 m2'lik alana kurulu Trabzon Havalimanı aynı anda 14 adet büyük gövdeli uçak park kapasitesi taşır. İç hatlar terminali, 25 adet check-in kontuarı, iki adet kafe, restoran, 13 adet rent a car ofisi, hediyelik eşya büfesi, gazete ve kitap satış noktaları ile hizmet verir. Aynı zamanda ilaç ve ilk yardım malzemelerine erişebileceğiniz sağlık merkezi ve emanet eşyalar için saklama ofisi bulunur. Check-in kontuarlarının 23 adedi bagajlı ve 2 adedi bagajsız yolculara hizmet eder. İç hatlar terminalinde engelli yolcular için 1 adet check-in kontuarı bulunur. Ayrıca özel aracıyla havalimanına gelen yolcular için iç hatlar terminalinde 385 otomobil kapasiteli otopark yer alır. Banka ve PTT hizmetleri için mevcut durumda talep olmadığından, bu alanlar rent a car alanı olarak kullanılır.

Trabzon Havalimanı İletişim Bilgileri

Trabzon Havalimanı Transferi ve Havaalanı Ulaşım Alternatifleri

  • Adres: Trabzon Havalimanı Merkez / Ortahisar / Trabzon
  • Trabzon Havalimanı Santral: 0462 328 09 40-49 / 0462 325 99 52-55
  • Nöbetçi İşletme Şefliği: 0462 325 21 07
  • Faks: 0462 325 99 50
  • E-mail: [email protected]
  • Web: http://www.trabzon.dhmi.gov.tr/
Bünyesinde 9 check-in kontuarı bulunan dış hatlar terminalinde kafe-bar, büfe, danışma ofisi, mescit, duty free mağaza ve bar bulunur. Kontuarların 1 adedi ağır yükler, 1 adedi engelli yolcular için faaliyet gösterir. Ayrıca dış hatlar geliş salonunda ilaç ve ilk yardım malzemelerine ulaşılabilen sağlık merkezi ve defterdarlık bürosu yer alır. Yurt içi uçuşlar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Onurair, Atlasglobal, yurt dışı uçuşlar Türk Hava Yolları ve Atlasglobal havayolları aracılığı ile yapılır. Günün her saati uçak iniş ve kalkış bilgilerini terminal içinde bulunan büyük ekranda kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Complete Registration
Complete Registration
Membership Activation
Please enter the 4 digit validation code sent to your mobile phone.
WhatsApp